26 września 2016 roku odbył się w Naszej Szkole wykład historyczny pt.: "Polska trzech Bolesławów".
Tegoroczny, III PLENER MALARSKI ILO w Piotrkowie Trybunalskim odbywa się pod hasłem: „Uchwycić piękno natury”. Plener rozpoczął się w poniedziałek 26 września 2016r. i będzie kontynuowany 3 października br. Udział w tegorocznej edycji bierze 14 uczestników.
23 września 2016 roku w auli Naszej Szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po wypowiedzeniu roty przysięgi, pierwszoklasiści stali się już oficjalnie uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
23 września 2016 roku o godz. 9.00 w Kościele O. O. Jezuitów została odprawiona Msza św. w intencji społeczności I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
22 września 2016 roku odbyła się II edycja Biegu o Puchar Chrobrego. Na starcie stanęło około dwustu zawodników, w tym kilkoro nauczycieli, na czele z panem dyrektorem Henrykiem Michalskim i panem vicedyrektorem Konradem Chęcińskim.
W dniach 16.09.2016 oraz 19.09.2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty z turystyki. Temat tegorocznych spotkań zawierał się w haśle „Kto jest narratorem turystycznej wyobraźni?”
20-09-2016

OTRZĘSINY 2016

Jak co roku w Naszej Szkole, w połowie września nadchodzi dla wkraczających w progi liceum pierwszaków czas otrzęsin. Jest to dla uczniów Chrobrego nie tylko znakomita okazja do oderwania się na chwilę od szkolnej codzienności, do której niejeden z nas po przerwie wakacyjnej powraca z niemałym trudem, ale również jedyny w swoim rodzaju czas integracji i zacieśnienia koleżeńskich więzów oraz serdecznego powitania nowo przybyłych uczniów w szkolnych progach.
W dniu dzisiejszym, 12 września 2016 roku, w Naszej Szkole odbył się grill integracyjny. Miał on przede wszystkim za zadanie zjednoczyć, zbliżyć i zintegrować społeczność szkolną. W tym roku, po raz kolejny, samorząd postanowił kultywować rozpoczętą kilka lat temu tradycję i powtórzył to wydarzenie.
Z przyjemnością zawiadamiamy, że w naszej szkole jest organizowany kolejny -
TRZECI UCZNIOWSKI PLENER MALARSKI.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla klas pierwszych odbędzie się 1 września (czwartek) o godz. 10.00 w Auli I LO.

Środa 08 maja 2024

Heladiusz, Dezyderia, Amat, Michał, Stanisław, Ida, Achacjusz, Achacy