Przeprowadzanie wywiadów, prezentowanie materiałów w profesjonalnym telewizyjnym programie informacyjnym ćwiczyli w czwartek (15.12.20116r.) uczniowie klasy IB, biorący udział w warsztatach dziennikarskich w redakcji Telewizji Piotrków. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach lekcji wiedzy o kulturze.
Obraz zatytułowany Dziewczyna czytająca list holenderskiego malarza Johannesa Vermeera opisywali uczniowie Chrobrego, biorący udział w eliminacjach szkolnych 41 Olimpiady Artystycznej. Eliminacje odbyły się we wtorek 13 grudnia 2016r. w naszej szkole.
W 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Filia w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizował konkurs historyczny dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu piotrkowskiego.
13 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Piotrkowie Trybunalskim. Akcja odbyła się w ramach kampanii społecznej - "Cała Polska czyta dzieciom", która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skutecznej i taniej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.
8 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego podsumowano oraz rozdano nagrody w VI edycji konkursu "Moje Drzewo Genealogiczne". Na konkurs uczniowie piotrkowskich szkół przesłali prawie 60 prac, z czego jury nagrodziło ponad 20 kompozycji.

6 grudnia 2016 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj w towarzystwie uśmiechniętych Śnieżynek.
30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się kiermasz andrzejkowy, na którym można było zakupić wypieki oraz rękodzieła wykonane przez uczniów.
21 listopada 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole olimpijczyków z Drzewicy-Natalię Pacierpnik i Piotra Szczepańskiego. Wielu z nas zapewne nie słyszało o kajakarstwie górskimi i nie miało okazji spotkać się z polskimi przedstawicielami tej dyscypliny. Reprezentowali oni nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 i w Rio de Janeiro w 2016 roku.
Anioły są wśród nas- pod takim tytułem Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała XVII Powiatowy Konkurs Literacki.
W piątek 11 listopada 2016 roku w kościele oo. Jezuitów odbył się koncert laureatów XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa". Konkurs adresowany był do uczniów piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Uroczysty finał był ostatnim punktem programu obchodów Święta Niepodległości, na którym laureaci i zdobywcy wyróżnień prezentowali nagrodzone recytacje.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon