11 marca 2018 roku zakończyła się I edycja Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.
Ten ogólnopolski konkurs, organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbywał się w trzech etapach.
Miło mi poinformować ,że uczennica klasy I B Ewa Lebeau została finalistką XLI Olimpiady Języka Francuskiego.
Wysoki poziom wiedzy historycznej w naszym liceum reprezentują nie tylko humaniści. W czwartek, 15 marca 2018 r., dobitnie udowodnili to dwaj uczniowie klasy 2 „a” (mat-fiz).
„Dzień moich osiemnastych urodzin był pewną granicą, od której mogłem w pełni uczestniczyć w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Duma z tej możliwości była bodźcem zgłoszenia się do konkursu.”- tymi słowami Piotr Stobiecki, uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, skomentował swój sukces w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”- wybory samorządowe. Uczeń, jako jedyny z województwa łódzkiego, będzie jego reprezentantem w finale konkursu, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą, 15 marca 2018 roku w Warszawie.
1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się dwu etapowe eliminacje okręgowe XIII Olimpiady Przedsiębiorczości, w których brało udział troje uczniów naszej szkoły: Paulina Skalik – 1b, Szymon Kornacki – 2a, Bartosz Sobański – 2a.
W dniu 22 lutego 2018 roku odbył się pierwszy etap konkursu, w którym wzięło udział około 80 uczestników z całego regionu łódzkiego.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Dwie uczennice z naszej szkoły w II etapie XLVIII Olimpiady Polonistycznej.
15-02-2018

OSTATKI W SZKOLE

Dzień 13 lutego 2018 roku minął w naszej szkole pod znakiem lat 70-tych, 80-tych i 90-tych.
W dniu 24 stycznia 2018 roku w naszym liceum odbyły się, pod opieką p. Adriana Mogiły, zawody w wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr