W środę, 19 lutego 2020 roku, odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, szer. pchor. Piotrem Fijołkiem. Dotyczyło ono rekrutacji oraz specyfiki studiów wojskowych na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Niepisaną tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego jest to, że absolwenci o swojej szkole nie zapominają.
W poniedziałek (10.02.2020r.) i środę (12.02.) Zuzanna Mnich, uczennica klasy IIIF oraz Maria Rusin z klasy IAP uczestniczyły w eliminacjach okręgowych Olimpiady Artystycznej w Łodzi.
Nina Błaszczyk (IIIF), Julia Węglarska (IIIA) i Alexander Supady (IAP) w sobotę 8.02.2020r. wzięli udział w zawodach okręgowych (II stopnia) L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Od 1 września do 2 grudnia ubiegłego roku trwała część korespondencyjna LXXI Olimpiady Matematycznej, najstarszej polskiej olimpiady przedmiotowej.
27 stycznia 2020 roku w częstochowskiej siedzibie kancelarii Dawid&Partnerzy odbył się II etap IV edycji konkursu 'Od mundurka do togi'. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3F - Julia Dramińska.
11 i 24 stycznia Julia Węglarska (3A) i Dawid Radziszewski (2A) uczestniczyli w eliminacjach okręgowych XLVI Olimpiady Historycznej.
Od 9 grudnia 2019r. na II piętrze naszej szkoły można oglądać wystawę fotografii pod tytułem Widokówki z podróży – Sycylia.
Pod takim właśnie tytułem odbył się konkurs promujący wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej.
Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęły 2. miejsce podczas finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt.

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna