Dnia 4 listopada 2019r. odbyła się jesienna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus z Języka Polskiego. W gronie uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klasy I cp (humanistycznej).
Julia Węglarska, uczennica klasy III A została zakwalifikowana do etapu centralnego 50. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Uczeń klasy 1CG Michał Kacprzyk został laureatem 12. miejsca Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
24 lutego 2020 r. w Kancelarii Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni, z siedzibą w Częstochowie, odbył się ostatni etap IV edycji konkursu "Od mundurka do togi". Wzięła w nim udział uczennica klasy 3F - Julia Dramińska - będąca jedną z 8 osób, które dotarły do finału spośród prawie 60, które w tym roku przystąpiły do konkursu.
02-03-2020

Tropem Wilczym

Uczniowie Chrobrego uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w biegu Tropem Wilczym. Od 2011 r. w pierwszy dzień marca Polacy przypominają o Niezłomnych Bohaterach walki o niepodległość prowadzonej w latach 1944-1963.
W sobotę 29 lutego 2020 r. w Skierniewicach odbył się etap okręgowy XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Wzięło w nim udział dwoje reprezentantów Chrobrego: Julia Dramińska z klasy 3F oraz Michał Kacprzyk z klasy 1CG.
Kochani!!!
Z przyjemnością i ogromną satysfakcją chcę Was poinformować, że dziś poprowadziłam PIERWSZE ARTYSTYCZNE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI I PRZYJACIÓŁ 1 LO W HISTORII SZKOŁY!!!
24 lutego 2020 roku odbyło się, z inicjatywy Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r.", spotkanie edukacyjno-historyczne poświęcone funkcjonariuszom Policji Państwowej II RP, ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Spotkanie z klasą 3F poprowadził prezes stowarzyszenia Jarosław Olbrychowski. Wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej lekcji historii otrzymali pamiątkowe odznaczenia OKM 1940 (skrót od nazw Ostaszków, Kalinin, Miednoje).
Z okazji Ostatków odbyła się w szkole tradycyjna akcja pod hasłem "kto przebrany, ten nie będzie pytany".
20-02-2020

TŁUSTY CZWARTEK

20 lutego 2020 roku, z okazji Tłustego Czwartku, odbyły się w naszej szkole zawody w jedzeniu pączków na czas. Każdy z zawodników miał do zjedzenia trzy pączki w jak najkrótszym czasie.

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna