5 listopada 2018 roku Piotrków odwiedziła nas delegacja z Ness Ziona w Izraelu. Uczniowie liceum Bolesława Chrobrego mieli okazję zapoznać się ze swoimi rówieśnikami ze szkoły Bena Yehuda.
W dniach 9 - 21 września 2018 r. w Milówce odbył się międzynarodowy obóz matematyczny „Maths Beyond Limits”. Była to trzecia edycja imprezy, w której w tym roku wzięło udział 60 młodych matematyków z 12 państw. Wśród nich było 4 uczniów naszej szkoły: Katarzyna Cuper, Paulina Skalik, Arkadiusz Pospieszny i Szymon Rusiecki oraz absolwentka naszego liceum, Natalia Kucharczuk.
 We wtorek, 18 października 2018 roku, odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
17 października 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbyła się Wojewódzka Międzyszkolna Konferencja na temat „Wyzwolenie regionu łódzkiego spod okupacji austriackiej i niemieckiej w listopadzie 1918 roku. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.
16 października 2018 roku w auli I liceum odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęli: Martyna Białowąs kl. 2e, Mikołaj Pieprzowski kl. 2f oraz Zuzanna Płomińska kl. 2e.
W dniu 9.10.2018 odbyły się warsztaty fizyczne dla uczniów klas ósmych.
W dniu 6. września 2018 r. odbyła się V Irańska Olimpiada Geometryczna (Iranian Geometry Olympiad).
Startowali w niej uczniowie z 57 krajów z całego świata - ich wykaz można znaleźć na stronie domowej olimpiady http://igo-official.ir/?lang=en
Wśród nich znalazła się, po raz pierwszy w historii IGO, grupa uczniów polskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, z Końskich, Krakowa, Krosna, Lublina, Rzeszowa, Tarnowa, Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego.
27 września 2018 odbyła się uroczystość nadania Auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Małachowskiego, marszałka Sejmu Wielkiego, a także absolwenta naszej szkoły.
22 września 1918 roku odbyła się uroczystość przejęcia naszej szkoły przez naczelne władze odradzającego się państwa polskiego. W ich imieniu Piotrków odwiedził Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Antoni Ponikowski. W Akcie Organizacyjnym, nadanym przez niego szkole, otrzymała ona nazwę: „Królewsko Polskie Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego”
Już po raz trzeci rozpoczyna się akcja „Bookcrossing w naszej szkole”.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr