Zmarł Zenon Bartczak – wieloletni dyrektor „Chrobrego”

Zenon Bartczak pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim w latach 1970 – 1992. Z naszą szkołą związany był od lat młodzieńczych, zdając tu maturę. Całe życie zawodowe poświęcił pracy oświatowej, naukowej i społecznej. Był autorem artykułów naukowych publikowanych w „Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Łódzkiego”, a także prac badawczych takich jak monografie poświęcone historii piotrkowskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieje. Wychowankowie. Absolwenci. oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Piotrkowie Trybunalskim.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, Srebrnym i Złotym Krzyżami Zasługi, medalem Komisji Edukacji Narodowej, złotą odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego został uhonorowany także przez piotrkowian m.in. statuetką Złotej Wieży Trybunalskiej.

Zenon Bartczak zmarł w poniedziałek, 10 stycznia br. w wieku 91 lat.
r.