I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024"

Wystawa o Powstaniu Styczniowym w I LO w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
startpsm
Wystawę zdjęć i dokumentów pt. "Dla Ciebie Polsko, dla Twojej Wolności i Chwały" w ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego można oglądać w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Piotrkowie.

Ekspozycja przedstawia zdjęcia i dokumenty związane z udziałem mieszkańców Piotrkowa w powstaniu.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Christiani, otwarcia dokonała wiceprezes Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska i dyrektor I LO w Piotrkowie Henryk Michalski.


Zapraszam do oglądania wystawy uczniów innych piotrkowskich szkół, mówi Henryk Michalski dyrektor I LO. Zapoznanie się z ekspozycją pozwoli poszerzyć wiedzę o Powstaniu Styczniowym i spojrzeć na nie inaczej, szerzej niż opisywane jest w podręcznikach. Na zdjęciach można oglądać można m.in. tłumy ludzi w 1915 roku, gdy na Starym Cmentarzu postawiono krzyż, to jest obraz powstania w Piotrkowie


W ramach obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego w Piotrkowie obejrzeć także wystawę plenerową „Powstanie Styczniowe 1863-1864. Dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim”. Ekspozycję można oglądać do kwietnia 2023 roku.


Żródło: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.plpiotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

powrót