WYSTAWA „I NAZYWALI TO WOJSKIEM POLSKIM”

start_wystawa1611
6 listopada 2023 roku przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie Trybunalskim została otwarta wystawa prezentująca historie osób, których objął przymusowy pobór do wojska w okresie stanu wojennego. Pokaz nosi znamienny tytuł: „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”.
Po oficjalnym zaprezentowaniu ekspozycji, w auli uczelni odbyła się prelekcja, podczas której bezpośredni świadkowie owych wydarzeń przybliżyli zgromadzonym gościom wydarzenia z tamtego okresu.

W otwarciu wystawy wzięła udział młodzież szkół średnich oraz studenci Akademii Piotrkowskiej. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie klasy 1b.
PG