I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

Wycieczka klasy Ic

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
oblegorek
9 listopada 2023 roku klasa 1c wybrała się na wycieczkę do województwa świętokrzyskiego.
Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem była rezydencja Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, która w 1958r. została przekształcona w muzeum poświęcone twórczości noblisty. Pani przewodnik opowiedziała nam fascynujące historie związane z posiadłością i podkreślała jej znaczenie dla polskiej kultury. W ramach lekcji muzealnej mieliśmy okazję obejrzeć prezentację, z której dowiedzieliśmy się wiele o życiu H. Sienkiewicza, co jako humaniści bardzo doceniamy. Nie zabrakło również informacji o bliskich pisarza - co ciekawe, jego potomkowie zamieszkują pobliskie ziemie, prowadząc m.in. stadninę koni. Podczas naszej wizyty zwiedzaliśmy wnętrza budynku, podziwiając bogato zdobione sale.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego w Kielcach. Pani przewodnik oprowadziła nas po różnych galeriach i pomieszczeniach, w których obejrzeć mogliśmy cenne eksponaty z dziedziny chociażby malarstwa i rzemiosła artystycznego. Naszym zadaniem było też wykonać analizę jednego z obrazów na specjalnie przygotowanych kartach pracy, co uważamy za bardzo ciekawe urozmaicenie wycieczki.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z naszego wyjazdu.
Milla i Nel
powrót