Sukcesy uczniów „Chrobrego” w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020

osiagniecia
Rok szkolny 2019/2020 przyniósł rekordową liczbę uzyskanych tytułów finalistów olimpiad. Uczniowie „Chrobrego” zdobyli ich łącznie 12.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim w roku szkolnym 2019/2020 zdobyli aż 12 tytułów finalisty olimpiad. Jest to rekordowa liczba tytułów w XXI wieku. Takimi sukcesami „Chrobry” mógł się poszczycić ponad 40 lat temu, kiedy „tytuły olimpijskie” zdobywali m.in. Michał Jerzy Pawlak, Władysław Wieczorek czy Krzysztof Wiewióra.

Lista finalistów w roku szkolnym 2019/2020:

Julia Węglarska (klasa 3A) – finalistka Olimpiady Historycznej oraz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego;

Kamil Chrząszczyk (klasa 3B) – finalista Olimpiady Matematycznej;

Paulina Skalik (klasa 3B) – finalistka Olimpiady Przedsiębiorczości;

Julia Dramińska (klasa 3F) – finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawie;

Bartosz Żak (klasa 3F) – finalista Olimpiady Filozoficznej;

Dawid Radziszewski (klasa 2A) – finalista Olimpiady Historycznej;

Bartosz Głowacki (klasa 1BG) – finalista Olimpiady Matematycznej;

Olga Lebeau (klasa 1DG) – finalistka Olimpiady Języka Francuskiego;

Maria Rusin (klasa 1 DP) – finalistka Olimpiady Artystycznej;

Michał Kacprzyk (klasa 1CG) – finalista Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz laureat Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

W przypadku konkursów przedmiotowych na szczególną uwagę zasługują tytuły laureata ogólnopolskiego Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, uzyskane przez Szymona Rusieckiego (klasa 3B) i Bartosza Głowackiego (klasa 1BG).

Gratulacje dla uczniów i ich opiekunów, którymi byli: Paweł Kwiatkowski, Janusz Błaszczyk, Robert Cieślak, Henryk Michalski, Piotr Grelowski, Anna Lauks oraz Dorota Filipczak-Pierek.