Prestiżowe sukcesy uczniów „Chrobrego”

stypendiumm
W dniu 14 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych uczniom i studentom, którzy w tym roku otrzymali stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego.
W tegorocznej edycji w kategorii „uczeń” złożono 85 wniosków z 45 szkół ponadpodstawowych (maksymalnie 3 wnioski z jednej szkoły). W gronie nagrodzonych znalazło się 46 uczniów. Przyznano 3 stypendia I stopnia, które otrzymali jedynie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
Nagrodzonymi zostali:
Szymon Tobiasz
Maciej Pietrzyk
Kazimierz Chomicz

Wszyscy trzej w/w uczniowie swój sukces zawdzięczają wybitnym osiągnięciom w konkursach i olimpiadach matematycznych.

Prestiżowy sukces osiągnęli również humaniści z I LO. W dniu 18 czerwca odbył się, w ramach obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, finał „Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej 1 z 24” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W finale tym uczestniczyły reprezentacje 24 klas z 24 powiatów województwa łódzkiego. Zwycięską okazała się klasa IIc z „Chrobrego” (opiekun: mgr Janusz Błaszczyk), dla której nagrodą będzie czterodniowa wycieczka do Brukseli.