Podsumowane sukcesów matematycznych uczniów Chrobrego w olimpiadach i konkursach matematycznych

math-2023m

74 Olimpiada Matematyczna

Do II etapu LXXIV Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się 12 uczniów „Chrobrego”: Mateusz Pałucki, Krystian Szelest, Szymon Tobiasz, Konrad Szymański, Mateusz Wójcicki, Kazimierz Chomicz, Maciej Pietrzyk, Tomasz Banaszczyk, Kajetan Frątczak, Jan Ulbrych, Jakub Morawski, Jakub Jonczyk.

Finalistami zostali: Szymon Tobiasz, Mateusz Pałucki, Mateusz Wójcicki.
W gronie laureatów 74 OM znalazł się Szymon Tobiasz, który został zakwalifikowany na Obóz Naukowy Olimpiady Matematycznej (podczas obozu, który odbył się w Mszanie Dolnej, w dniach 4–17 czerwca br.,  Szymek wygrał konkurs zadaniowy!), a także uzyskał kwalifikację do reprezentacji Polski na 34. Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich, które odbędą się w Flensburgu (Niemcy) w listopadzie br.

9 Irańska Olimpiada Geometryczna

Brązowy medal i tytuł laureata w kategorii Intermediate uzyskał Kazimierz Chomicz.

Ponadto wyróżnienia uzyskali:
w kategorii Advanced: Mateusz Pałucki, Szymon Tobiasz, Mateusz Wójcicki, Krystian Szelest,
w kategorii Intermediate: Tomasz Banaszczyk.

Międzynarodowe druzynowe zawody "Naboj matematyczny"

Laureaci w kategorii Junior (13 miejsce w Polsce), drużyna w składzie:
Kazimierz Chomicz, Jakub Jonczyk, Wiktoria Fiszer, Bartłomiej Malec, Tomasz Banaszczyk.

Laureaci w kategorii Senior (14 miejsce w Polsce), drużyna w składzie:
Krystian Szelest, Mateusz Wójcicki, Szymon Tobiasz, Mateusz Pałucki, Maciej Pietrzyk.

Jagielloński Turniej Matematyczny

Tytuł laureata uzyskali: Mateusz Pałucki (zajął II miejsce), Kazimierz Chomicz, Maciej Pietrzyk, Konrad Szymański, Szymon Tobiasz.
Ponadto finalistami zostali: Kajetan Frątczak, Krystian Szelest, Tomasz Banaszczyk, Piotr Litych, Jakub Morawski, Jan Ulbrych, Mateusz Wójcicki

Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
Tytuł laureata uzyskali: Maciej Pietrzyk, Mateusz Pałucki, Kazimierz Chomicz.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
Laureatami zostali: Kajetan Frątczak, Piotr Litych, Jakub Morawski, Mateusz Pałucki, Mateusz Wójcicki.

Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka
zorganizowany przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW
Laureatem został Maciej Pietrzyk

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"
Wynik "bardzo dobry" uzyskali:
kategoria Junior1: OSKAR KOWALSKI,
kategoria Senior 1: MACIEJ PIETRZYK,
kategoria Senior2: MATEUSZ PAłUCKI.