OLIMPUS Z JĘZYKA POLSKIEGO

LOGOolimpusm

Dnia 2 listopada 2020r. odbyła się w wersji online jesienna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus z Języka Polskiego. W gronie uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klasy II CP (humanistycznej).

Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Dotyczył on zagadnień literackich, obejmujących zakres materiału dla klasy IILO po szkole podstawowej. Należało także wykazać się znajomością terminologii frazeologiczno – językowej.

Po zakończeniu konkursu ogłoszono laureatów i finalistów, wśród których wysokie wyniki uzyskali nasi uczniowie:

LAUREACI:

IZABELA MANIECKA IV miejsce w kraju

DANIEL BALIŃSKI VI miejsce w kraju

ANNA GRELOWSKA VIII miejsce w kraju

URSZULA SĘK XI miejsce w kraju

WIKTOR GRZYWACZ XII miejsce w kraju

SEBASTIAN GAŁEK XII miejsce w kraju

DOMINIK KANIOWSKI XII miejsce w kraju

MARYLA MAJCHROWSKA XIII miejsce w kraju

NIKOLA LORENT XIV miejsce w kraju

Dyplomy uznania otrzymali:

Agnieszka Bartosiewicz

Dominika Redlich

Justyna Szamocka

Natalia Cejnóg

Julia Midera

Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

A.G.