KONSTYTUCJA DAWNIEJ I DZIŚ

20160427_105114
27 kwietnia 2016 roku Naszą Szkołę odwiedziła Pani  Anna Młynarska, która jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiej Akademii Nauk. Poprowadziła ona wykład pt.: "Znaczenie konstytucji w życiu państwa demokratycznego".
Przedstawiła w nim historię ustawy zasadniczej, najważniejsze jej zasady, a także relacje między organami władzy w Rzeczypospolitej. Zaprezentowała również specyfikę systemów politycznych na przykładzie wybranych państw europejskich oraz Stanów Zjednoczonych.Serdecznie dziękujemy za spotkanie i liczymy na kolejne :)