KLASA 2F NA WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH

IMG_124
W świat nowych mediów i w rzeczywistość redakcji wkraczali uczniowie naszego liceum. 18 kwietnia 2016 r. klasa II F wraz z opiekunami - panem prof. Piotrem Grelowskim oraz panem prof. Adamem Grelowskim - brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Katedrę Dziennikarstwa SAN w Łodzi. Uczniowie poznali tajniki dziennikarstwa telewizyjnego, prasowego i internetowego, nowych mediów oraz internetowego dziennikarstwa radiowego.
W organizacji wyjazdu na warsztaty pomagała pani prof. Bogumiła Matyszewska.
Wszystkie spotkania poprowadzili teoretycy i praktycy dziennikarstwa z SAN, a także zawodowi dziennikarze i specjaliści reprezentujący media partnerskie kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społecznej w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Wywiady, próby przed kamerą, audycje na żywo, szalone tempo i intensywna praca to dla klasy II F nic strasznego.
A warsztaty dotyczyły:
"Dziennikarstwa telewizyjnego w praktyce" w TV Toya, które poprowadziła p. Elżbieta Grzeszczuk-Chętko (szef redakcji informacji i publicystyki).

"Dziennikarstwa prasowego i internetowego" w Gazecie Wyborczej Łódź, które poprowadził m.in. p. Piotr Wesołowski (zastępca redaktora naczelnego oddziału w Łodzi) i inni dziennikarze pracujący "w redakcji.

"Dziennikarstwa i nowych mediów" w Społecznej Akademii Nauk, które poprowadził p. Tomasz Jermalonek (dziennikarz, współpracownik SAN w Łodzi).

"Internetowego dziennikarstwa radiowego" w Radiu ESKA, które poprowadził p. Grzegorz Mnich (dziennikarz w ogólnopolskiej Grupie Radiowej Eska (Eska, Plus, Wawa, Vox), kierownik katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej).

Może teraz czas na Ciebie - poznać świat z nieco innej perspektywy. Spróbujesz?

Marika Sońta