Dzień świadomości raka piersi w Chrobrym

1635539637476m
W środę, 27 października 2021 roku, w naszej szkole obchodziliśmy dzień świadomości raka piersi, w ramach którego nasi uczniowie swoim ubiorem rozświetlili na różowo mury szkoły.

Idea ta, została zaproponowana i przedstawiona przez Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek "Kamilki". Było to z jednej strony zwrócenie uwagi na konieczność profilaktyki, a z drugiej może zwiększyć szansę na to, że osoby, które nie wiedzą gdzie szukać wsparcia w trakcie zachorowania lub po leczeniu, dowiedzą się o istnieniu takiego stowarzyszenia, w którym mogą liczyć na doświadczenie i pomoc takich samych osób.

Cieszymy się, że tak wiele osób przyszło w różowych barwach i mamy nadzieję, że będziemy mogli organizować więcej tego typu akcji uświadamiania społeczeństwa o różnych problemach.