I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024"

Spotkanie autorskie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
kc
13 października 2021 miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie.
W auli „Chrobrego” odbyło się zorganizowane przez Panią Iwonę Drobczuk – nauczycielkę języka polskiego oraz uczniów i rodziców spotkanie autorskie z Panem Konradem Chęcińskim – autorem kryminału „Zło w Cmentarnej Górze”, nauczycielem języka angielskiego i wicedyrekorem szkoły. To miała być niespodzianka, spotkanie przygotowywane było w tajemnicy. Udało się zaskoczyć i wzruszyć Pana Konrada Chęcińskiego. Książka „Zło w Cmentarnej Górze” jest debiutem pisarskim Pana K.Chęcińskiego. To kryminał osadzony na polskiej prowincji. Są zaginięcia, później ktoś zostaje zamordowany, potem zdarzają się jeszcze kolejne zabójstwa, a to wszystko jest ze sobą powiązane – mówił autor powieści w czasie spotkania. Opowiadał też o pracy nad tą historią, jej bohaterach i współpracy z wydawnictwem. Spotkanie w naszej szkole było pierwszym promującym książkę, kolejne zaplanowane jest w Mediatece na 5 listopada.

I.D.


Wydawca tak przedstawia tę ksiażkę:
Niektóre tajemnice powinny zostać pogrzebane. Na zawsze.
W Cmentarnej Górze, niewielkiej wsi ukrytej pośród lasów, dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia wychodzi z domu starszy mężczyzna – Antoni Pietrasik. Kiedy nie wraca na noc, zaniepokojona córka, Mariola Kacprzyk, kontaktuje się z lokalnym posterunkiem policji.
Szef posterunku, podinspektor Nikifor Poradecki, postanawia osobiście zająć się tą sprawą. Pochodzący z Cmentarnej Góry policjant wie, że wieś skrywa wiele tajemnic. Nikifor wkracza w sam środek zimowej zawieruchy i nie spodziewa się, że jest tu więcej trupów, niż ktokolwiek chciałby przyznać.
Czy wszystkie samobójstwa i zniknięcia to tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, czy niekończąca się seria zbrodni doskonałych? Co wspólnego ma z tym wiejski głupek, lokalna piękność, a także tajemniczy kult, który rozwinął się pod nosem mieszkańców?
powrót