Laureaci XIX Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej

mpgem

Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej odbywają się pod patronatem Fundacji Matematyków Wrocławskich oraz Instytutu Matematycznego Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W założeniu organizatorów jest to konkurs, który
"Propaguje rozwiązywanie zadań klasycznymi metodami geometrii elementarnej (bez użycia narzędzi analitycznych, wektorowych i trygonometrycznych). Rozwija wyobraźnię geometryczną i myślenie dedukcyjne.
Organizatorom zależy na otwartym charakterze Mistrzostw, dlatego zaproszenie kierują nie tylko do uczniów szkół średnich, ale także do uczniów starszych klas szkół podstawowych, studentów, nauczycieli, rodziców i wszystkich miłośników geometrii."

Uczestnicy MPwGE rozwiązują 12 zadań w czasie 180 minut, za każde z nich można uzyskać maksymalnie 10 punktów.

XIX edycja Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej odbyła się 12. czerwca 2021 roku, w formule zdalnej.
Do zawodów zglosiło się 122 zawodników z 44 szkół.

Tytuł laureata XIX Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej otrzymało 10 osób z najlepszymi wynikami - każdy z nich za swoje rozwiązania uzyskał w sumie co najmniej 60 punktów.
Wśród laureatów znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły:
Michał Kwiatkowski i Mateusz Pałucki
którzy zajęli ex aequo VII miejsce, z wynikiem 68 punktów.
Laureaci, oprócz dyplomów dokumentujących swoje osiągnięcie w MPwGE, otrzymali również nagrody rzeczowe.

Tytuł finalisty otrzymał każdy z uczestników XIX MPwGE, który prawidłowo rozwiązał co najmniej jedno zadanie.
Warunek ten spełniło 41 osób, wśród których znalazło się 9 uczniów naszego liceum:
Krystian Szelest (20 miejsce, 30 pkt), Konrad Szymański (23 m. 28 pkt), Jakub Morawski (25 m., 24 pkt), Kajetan Frątczak (27 m., 22 pkt), Krzysztof Korzeniewski (29 m., 22 pkt), Mateusz Wojcicki (30 m., 22 pkt), Piotr Litych (36 m., 20 pkt), Szymon Tobiasz (38 m., 18 pkt) oraz Maciej Pietrzyk (39 m., 14 pkt).

Zachęcamy zainteresowanych do zapoznania się z zadaniami z XIX MPwGE - dostępne są one pod adresem

Natomiast wszystkie inne informacje o konkursie (również materiały z poprzednich edycji konkursu) można znaleźć na stronie